مشاور و مجری کلیه امور چاپ و تبلیغات

پاکت عکاسی

جهت اطلاع از قیمت براساس جنس کاغذ و تیراژ روی محصول کلیک کنید

 جهت اطلاع از قیمت براساس جنس کاغذ و تیراژ روی محصول کلیک کنید

پاکت عکاسی

پاکت ها کاربردهای مختلفی دارند، یکی از انواع پاکتها پاکت عکاسی است که  کاربرد پاکت عکاسی برای ارائه عکس به مشتریان است. از پاکت عکس برای قرار دادن عکس های چاپ ‌شده مشتریان در یک بسته‌بندی آراسته، ایمن و سالم استفاده می‌شود؛ البته این پاکت ها جنبه تبلیغاتی هم دارند.

5 ویژگی مهم پاکت های عکاسی

در گذشته به ‌دلیل درخواست محدود مشتریان و هزینه های بالای تولید سفارشی پاکت عکس برای عکاسی، پاکت ها فقط به‌ صورت یک بسته‌بندی ساده ارائه می‌شدند و نهایت خلاقیت طراحان این بود که عکس از دوربین ، گل یا کودک را روی پاکت های ساده چاپ می‌کردند و آنها رو به طور عمومی در بازار عرضه میکردند . اما حالا که صنعت چاپ پیشرفت کرده، به ‌راحتی می‌توانید برای مجموعه خود به صورت کاملا اختصاصی سفارش چاپ پاکت عکاسی بدهید.

انواع پاکت عکاسی دارای 5 ویژگی مشترک هستند:

✔ امکان چاپ پاکت عکس در هر اندازه و ابعادی وجود دارد.

✔ می‌توانید پاکت عکس را به ‌صورت افقی یا عمودی چاپ کنید.

✔ امکان چاپ پاکت‌های عکاسی با انواع کاغذهای تحریر ، گلاسه، کتان ، شومیز و حتی مقوای گلاسه وجود دارد.

✔ پاکت های عکس در انواع دکمه‌دار و قبض دار نیز قابل ‌تولید هستند.

✔ طرح پاکت عکاسی در شکل و رنگ‌بندی اختصاصی امکان‌پذیر است.

✔ با انواع پاکت عکاسی آشنا شوید

همان طور که در ابتدای مطلب گفتیم، پاکت عکس برای ایمن نگه ‌داشتن عکس های چاپ ‌شده طراحی ‌و تولید شده است، ولی در واقع هدف تبلیغاتی هم دارد. انواع پاکت عکس اختصاصی از نظر شکل ظاهری، ابعاد و اندازه، جنس کاغذ و قابلیت‌ها با هم تفاوت دارند که در ادامه با آنها آشنا می‌شویم:

✔ شکل ظاهری پاکت عکاسی

در گذشته با توجه به اینکه اغلب سفارش های مشتریان در سایز 3 در 4  برای عکس پرسنلی بود، اغلب عکاسی‌ها از پاکت عکاسی کوچک در سایز 6.5 در 9.5 سانتی‌متر به‌ شکل افقی استفاده می‌کردند که به آنها پاکت عکس پرسنلی گفته می‌شد.

✔ سایز و ابعاد پاکت عکاسی

پاکت عکاسی با توجه به نوع سایز عکس‌ها در ابعاد متفاوتی قابل‌ تولید است. سایزهای رایج پاکت عکاسی رنگی عبارتند از:

سایز 7 در 10، سایز 9 در 12، سایز 16 در 21، سایز 20 در 30 و سایز 30 در 40.

این پاکت ها طوری طراحی ‌شده‌اند که از هر طرف به ‌اندازه چند میلی‌متر فضای آزاد دارند و عکس‌ها به ‌راحتی داخل پاکت جابه‌جا می‌شوند. رایج ترین سایزی که اغلب عکاسی‌ها برای پاکت عکس پرسنلی به آن نیاز دارند،  سایز 7 در 10 می باشد.

سایز پاکت عکاسی

✔ جنس کاغذ پاکت عکاسی

از نظر جنس کاغذ، انواع پاکت عکاسی تبلیغاتی با کاغذهای زیر تولید می‌شوند:

 • کاغذ تحریر 80 گرم و 100 گرم (کاغذ معمولی و سفید رنگ)
 • کاغذ کتان 120 گرم (کاغذ ضخیم تر و بافت دار)
 • کاغذ گلاسه 135 گرم (کاغذ سفید و نسبتاً براق)
 • کاغذ شومیز 140 گرم (کاغذ کارتی نسبتاً ضخیم)
 • کاغذ گلاسه 300 گرم (ضخیم ترین نوع کاغذ برای تولید پاکت عکس)

✔ قابلیت‌ پاکت عکاسی

به طور کلی پاکت عکاسی ساده است، ولی براساس درخواست مشتری می‌تواند قابلیت های کاربردی مانند دکمه دار بودن یا به صورت قبض عکاسی هم داشته ‌باشد که در ادامه درباره آنها توضیح می‌دهیم:

✔ پاکت عکس طلقی دکمه‌دار

شما می‌توانید پاکت عکاسی را در مدل طلقی دکمه‌دار هم سفارش دهید. این پاکت ها در ابعاد استاندارد معرفی ‌شده و از جنس طلق های رنگی پلاستیکی تولید می‌شوند و درب آنها توسط دکمه پلاستیکی بسته میشود . روی این پاکت ها امکان طلاکوب و نقره‌کوب لوگو، نام عکاسی، نشانی و شماره تماس را دارد. معمولاً این نوع پاکت عکاسی را میتوانید در تعداد دلخواه سفارش دهید.

✔ پاکت عکس قبضی

پاکت قبضی عکاسی پاکتی است که روی درب آن قبض سفارش با شماره سریال و قابلیت پرفراژ طراحی ‌شده است. مزیت پاکت عکاسی کاغذی قبض دار، پیگیری آسان سفارش مشتری بدون نیاز به صدور قبض مجدد با پرداخت هزینه اضافی برای چاپ قبض سریال دار است.

در زمان سفارش عکس توسط مشتریان، عکاس قبض را پس از تکمیل اطلاعات از پاکت جدا می‌کند و به مشتری تحویل می‌دهد. زمانی که عکس های مشتری چاپ و آماده شد، عکاس عکس های مشتری را در پاکت مربوط به خود قرار داده و  مشتری با ارائه تکه قبض، پاکت سفارش خود را دریافت می‌کند.

✔ نحوه طراحی پاکت عکاسی

برای طراحی پاکت عکاسی قبل از هر چیز باید نیازها و سلیقه خودتان را با یک طراح و گرافیست حرفه ای مطرح کنید. این‌کار به طراح یک ذهنیت کلی درباره پاکت عکس مورد نظر شما می‌دهد و به او کمک می‌کند تا نمونه های نزدیک به خواسته شما را زودتر پیدا کند. بعد از دیدن چند نمونه طرح پاکت عکاسی، طراح طرح پاکت عکس اختصاصی شما را آماده می‌کند.

فقط فراموش نکنید که حتماً سایزهای مورد نیاز خود را به طراح اطلاع دهید تا ابعاد طرح را منطبق با سایز چاپ پاکت در نظر بگیرد. براساس استانداردهای چاپ، معمولاً سایز طراحی پاکت عکس باید از هر طرف بین 5 تا 10 میلی‌متر بزرگ‌تر از سایز مورد نیاز مشتری باشد تا عکس‌ها به‌ راحتی داخل پاکت جا شوند.

✔ فرآیند چاپ پاکت عکاسی

چاپ پاکت‌های عکاسی توسط چاپ افست انجام‌ می‌شود. چاپ افست هزینه مقرون به صرفه و کیفیت رنگ بسیار بالایی دارد. البته در مواقعی که نیاز مشتری پاکت عکاسی فوری است، این ‌کار توسط فرم های چاپ فوری مجموعه ارمغان گرافیک انجام ‌می‌شود. ولی سفارش‌هایی هم وجود دارند که باید به‌ صورت اختصاصی و با بهترین کیفیت چاپ و رنگ آماده شوند که این امر توسط فرم های چاپ اختصاصی مجموعه انجام میپذیرند. توجه داشته ‌باشید که هیچ تفاوتی از نظر قیمتی بین چاپ سیاه و سفید و چاپ رنگی برای پاکت های عکاسی وجود ندارد.

✔ چاپ پاکت عکاسی در ارمغان گرافیک

مجموعه ما سال‌هاست که به‌ صورت تخصصی در زمینه تولید انواع پاکت عکس با بهترین کیفیت چاپ فعالیت می‌کند و همواره رضایت مشتری را در اولویت قرار داده ‌است. در ارمغان گرافیک می‌توانید با توجه به نوع کاربری پاکت عکس، جنس و اندازه پاکت را در هر نوعی که مایل هستید، تغییر دهید. همچنین می‌توانید از خدمات طلاکوب و نقره‌کوب هم استفاده ‌کنید.

در مورد سفارش های خاص، می‌توانید برای برش پاکت از طرح قالب های اختصاصی نیز استفاده ‌کنید. البته توجه داشته ‌باشید که موارد فوق خارج از تعرفه های مجموعه هستند و به‌ عنوان خدمات اضافی هزینه آنها به ‌صورت جداگانه دریافت خواهد شد.

چاپ پاکت عکاسی

✔ نحوه ثبت ‌سفارش چاپ پاکت عکس در ارمغان گرافیک

برای خرید پاکت عکس می‌توانید به ‌راحتی و از طریق سایت ارمغان گرافیک ، جنس و تعداد پاکت های مورد نیاز خود را مشخص کنید. البته اطلاعات دیگری هم لازم است که برای بهتر شدن نتیجه کار به آنها نیاز داریم، از جمله:

 • لوگوی عکاسی
 • نام عکاسی
 • نشانی و شماره تماس
 • نشانی سایت و شبکه های اجتماعی

پس از تکمیل اطلاعات، بعد از حداکثر دو روز کاری کارشناسان ما با شما تماس گرفته تا فرآیند ثبت ‌سفارش ، طراحی و تولید پاکت را تکمیل نمایند .

✔ سفارش طراحی پاکت عکاسی

طراحی پاکت عکاسی برای اولین سفارش با هزینه بسیار اندک توسط تیم طراحی مجموعه انجام‌ می‌شود. این‌ کار توسط طراحان حرفه ای ما، با دقت و با توجه به جزئیات سفارش شما و استانداردهای چاپ پاکت عکس انجام‌ می‌شود. پس از تایید طرح توسط شما، چاپ پاکت وارد مرحله بعدی می‌شود.

❌ فقط دقت داشته‌ باشید که امکان اجرای 2 طرح برای یک سفارش وجود ندارد.

مبانی سفارش برای هر طرح حداقل 1000 عدد پاکت عکس است. لذا در صورتی که پس از تایید کارفرما و ارسال طرح برای چاپ، مجدداً پاکت به درخواست کارفرما نیاز به تغییر داشته‌ باشد (حتی در حد یک نقطه)، طرح باید مجدداً تغییر کند و حداقل یک سفارش 1000 عددی جدید ثبت شود تا طرح جدید برای چاپ ارسال شود.

در مجموعه ارمغان گرافیک روند کار بخش طراحی این ‌گونه است که پس از اولین سفارش، اطلاعات شما در آرشیو مجموعه ما نگهداری می‌شود تا برای سفارش‌های بعدی نیاز به طراحی مجدد نداشته ‌باشید و شما میتوانید برای دفعات بعد فقط با ارسال عکس پاکت قبلی خود مجدد درخواست سفارش چاپ پاکت عکاسی را ثبت نمائید .

✔ قیمت و هزینه چاپ پاکت عکاسی

به ‌دلیل نوسانات قیمت مواد اولیه در بازار، قیمت‌ها به‌ صورت روزانه و با توجه به قیمت کاغذ و خدمات مورد نظر مشتری مشخص و اعلام می‌شوند. با توجه به تعداد سفارش شما، قیمت هر عدد پاکت عکاسی متفاوت خواهد بود. به طور کلی:

 1. حداقل تعداد سفارش چاپ و خرید پاکت عکس 1000 عدد است و کمتر از این تعداد امکان ثبت‌ سفارش وجود ندارد.
 2. سفارش‌ پاکت عکاسی در تیراژ های 1000 ، 2000 و 5000 عددی انجام‌ می‌شود و بدیهی است که با بالا رفتن تیراژ سفارش، قیمت هر عدد پاکت کمتر خواهد بود.
 3. برای سفارش های بالاتر از 5000 عدد مبنای قیمت به ازای هر عدد پاکت همان مبلغ تیراژ 5000 عددی خواهد بود و کمتر نخواهد شد. البته، توصیه می‌کنیم برای تیراژهای بالای 5000 عدد حتماً با کارشناسان مجموعه تماس حاصل کرده و از قیمت نهایی مطلع شوید.

✔ نحوه پیش ‌پرداخت و تسویه حساب

پس از تایید طرح از سوی مشتری و واریز پیش ‌پرداخت یا کل مبلغ فاکتور، محصول چاپ و برای شما ارسال می‌شود. فرایند واریز پیش ‌پرداخت به این شکل است که 50 درصد مبلغ کل سفارش به ‌عنوان پیش ‌پرداخت دریافت می‌شود. پس از آماده ‌شدن محصول، الباقی مبلغ تسویه شده و سفارش برای شما ارسال می‌گردد.

✔ نحوه ارسال سفارش مشتری

با توجه به اینکه مجموعه ارمغان گرافیک در شهر تهران واقع‌ شده، سفارش‌های مشتریان عزیز تهرانی توسط پیک موتوری و سفارش عزیزان سایر استان‌ها توسط باربری ارسال خواهد شد. توجه داشته باشید که پرداخت هزینه ارسال به عهده مشتری است.

سوالات متداول

حداقل و حداکثر زمان تحویل سفارش پاکت عکاسی؟
عوامل موثر در قیمت چاپ پاکت عکس چیست؟
برای چاپ پاکت چند نوع کاغذ وجود دارد؟
اندازه های استاندارد برای چاپ پاکت کدام است؟
حداقل تیراژ سفارش پاکت چندتا است ؟
سبد خرید