مشاور و مجری کلیه امور چاپ و تبلیغات

چاپ ریسو

تمامی چاپ های این بخش توسط دستگاه ریسو تک رنگ انجام میشود

تمامی چاپ های این بخش توسط دستگاه ریسو تک رنگ انجام میشود

تراکت (7)

سربرگ (7)

فاکتور (7)

قبض (3)

پاکت (2)

سرنسخه (1)

چاپ ریسو

بسیاری از افراد به خدمات چاپ احتیاج دارند. برای انجام این کار، روش‌های مختلفی از چاپ ایجاد شده‌اند که هر یک از آن‌ها، ویژگی‌های منحصربه‌فردی داشته و از مزایایی برخوردارند. در بین روش‌های مختلف چاپ، استفاده از چاپ ریسو یکی از پرطرفدارترین و متداول‌ترین روش‌های چاپ است. در ادامه شما را با نحوه این چاپ و مزایا و کاربردهای آن، آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

چاپ ریسو گراف چه نوع چاپی است؟

چاپ ریسو نوعی روش چاپ است که در آن نسخه‌های تکراری باکیفیت مطلوبی چاپ می‌شوند. برای چاپ‌هایی که تیتراژ بالایی دارند، استفاده از چاپ فوری ریسو هزینه‌های بسیار کم‌تری نسبت به سایر روش‌ها دارد. علاوه‌بر آن بهترین و ایده‌آل‌ترین روش برای چاپ تراکت، روزنامه، جلد کتاب و… شناخته می‌شود. این روش به طور گسترده در محیط‌هایی که به کپی‌برداری در حجم بالا احتیاج دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از چاپ ریسوگراف علاوه‌بر داشتن سرعت بسیار بالا، ارزان و اقتصادی است.

ریسوگراف چگونه کار می‌کند؟

سفارش‌هایی که برای چاپ ریسوگراف انجام می‌شود، اکثرا به صورت تک‌رنگ و در برخی از مواقع به صورت دو رنگ است. ریسوگراف یک سیستم چاپ با سرعت بالا بوده و کارکرد آن، مشابه با چاپگرهای دیجیتال است. این دستگاه از عملکرد مکانیکی برخوردار است. دستگاه ریسوگراف از سه فناوری مختلف تحت عنوان اسکن کردن، انتقال تصاویر و چاپ با سرعت بالا برای چاپ استفاده می‌کند. مکانیزم کار این دستگاه‌ها نسبت به دستگاه‌های چاپ افست، بسیار ساده‌تر و سریع‌تر است.

در نظر داشته باشید که تمام فاکتورها و قبض هایی که در ارمغان گرافیک با چاپ ریسو یا چاپ افست به چاپ رسیده‌اند، شماره زنی و صحافی می شود.

مزایا و ویژگی های چاپ ریسو

استفاده از چاپ ریسوگراف می‌تواند، مزایای بسیار زیادی را برای افراد به همراه داشته باشد. از این‌رو نیز به عنوان یکی از بهترین و پرطرفدارترین روش‌های چاپ شناخته می‌شود. در ادامه برخی از مهم‌ترین مزایای چاپ فوری ریسو را برای شما نام برده‌ایم.

• برای چاپ، به مدت زمان بسیار کم‌تری نسبت به سایر روش‌ها نیاز دارد.

• هزینه‌های نهایی آن، بسیار ارزان‌تر از روش‌های دیگر است.

• از تنوع رنگی خوبی برخوردار است.

• قابلیت چاپ متن و طرح را دارد.

• کاربردهای گسترده‌ای دارد و برای چاپ انواع محصولات مختلف می‌تواند، مورد استفاده قرار بگیرد.

چاپ ریسو ویژگی‌های مختلف و متعددی را برای چاپخانه‌ها به ارمغان می‌آورد؛ اما مهم‌ترین ویژگی آن را می‌توان، مدت زمان پایین چاپ و قیمت‌های ارزان آن دانست.

کاربرد چاپ ریسوگراف

چاپ ریسو کاربردهای مختلفی دارد و می‌توان برای اهداف متفاوتی از این نوع چاپ استفاده کرد. چاپ انواع سربرگ‌های اداری و تجاری، پاکت‌های نامه، تراکت‌های تبلیغاتی، کتاب‌های تک‌رنگ با تیتراژ بالا، کارت ویزیت، سرنسخه، فاکتور و… را می‌توان از مهم‌ترین کاربردهای چاپ ریسوگراف دانست.
چاپ ریسو تک رنگ توسط دستگاه‌های پیشرفته و به روز در مجموعه ارمغان گرافیک با سرعت بالا انجام خواهد شد.

قیمت چاپ ریسو چقدر است؟

هزینه‌هایی که بر روی فاکتور چاپ ریسو مورد استفاده قرار می‌گیرند، یکی از مهم‌ترین پارامترهایی است که مردم قبل از انجام کار خود، مورد توجه قرار می‌دهند؛ چرا که آن‌ها می‌خواهند، ضمن داشتن یک چاپ باکیفیت و مناسب، هزینه‌های خود را به حداقل برسانند. اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید، بایستی بدانید که استفاده از چاپ ریسو می‌تواند، برای شما بسیار مناسب و اقتصادی باشد.

درواقع هزینه‌های لازم برای چاپ ریسو ارزان بوده و شما می‌توانید، با بودجه‌های محدود نیز کار خود را انجام دهید. یکی از دلایل محبوبیت این روش چاپ، هزینه‌های پایین آن است. البته ارزان بودن این روش به معنی بی‌کیفیت بودن چاپ نیست. درواقع شما با پرداخت هزینه مناسب و اقتصادی، یک چاپ باکیفیت و مناسب خواهید داشت.

اما اگر به دنبال یک قیمت مشخص و معین هستید، بایستی بدانید که هزینه چاپ ریسو به عوامل و پارامترهای مختلفی مانند، تعداد چاپ، یکرنگ یا دو رنگ بودن چاپ، نوع چاپ (سر رسید، کتاب، تراکت و…) و… بستگی دارد. از این‌رو بهتر است، قبل از اقدام به چاپ ریسو، هزینه‌های لازم برای انجام این کار را از چاپخانه استعلام بگیرید تا از نرخ قیمت‌ها آگاه شوید.

چاپ ریسو چگونه انجام می‌شود؟

برای انجام چاپ ریسو تصویر و متن مدنظر مشتری از طریق اسکنر به استنسیل انتقال داده می‌شود. شایان ذکر است، برای انجام چاپ از این استنسیل روی مستر استفاده می‌شود. درواقع استنیسل یک پرده مخصوص با منافذ مشخصی است. استنیسل مطابق با نوع تصویر و چاپ مورد نظر مشتری تنظیم می‌شود به طوری که تنها برخی از مناطق آن، اجازه عبور مرکب را بر روی سطح چاپ می‌دهند. این مناطق، مطابق با تصویر مشتری مشخص می‌شوند.

درواقع این دستگاه‌ها از یک سیستم اسكنر مخصوص برخوردار هستند. این اسکنر، تصاویر و نوشته‌های مدنظر مشتری را اسکن کرده و با کمک سیستم حرارتی که دارد، آن‌ها را بر روی مستر ایجاد می‌کند. این تصاویر یا نوشته‌ها به طور خودکار، بر روی درام نقش می‌بندند. حال با چرخیدن درام به دور خود، کاغذها به داخل دستگاه کشیده شده و با تماس با درام، طرح و نوشته‌های مدنظر مشتری بر روی آن‌ها چاپ می‌شود.

شایان ذکر است که دستگاه‌های چاپ ریسو جدید، از قابلیت اتصال به کامپیوتر برخوردارند. این دستگاه‌ها به طور مستقیم، مستر را با فایلی که از کامپیوتر دریافت می‌کنند، می‌سازند. این کار باعث می‌شود تا سرعت چاپ و کیفیت چاپ افزایش چشمگیری داشته باشد.

علت محبوبیت چاپ ریسو (چاپ داپلیکیشن) در چاپخانه‌ها

چاپ ریسو یکی از پرطرفدارترین روش‌ها در چاپخانه‌ها است؛ اما علت این همه محبوبیت چیست؟ اولین دلیل محبوبیت این روش می‌تواند، کاربردی بودن این نوع چاپ باشد. درواقع شما می‌توانید، برای هر تعداد از چاپی از این روش استفاده کنید. ولی به طور عمده اگر تعداد چاپ‌ها برای دستگاه کپی بیشتر و برای چاپ افست کمتر باشد، می‌توان از چاپ ریسو استفاده کرد.

از طرفی دیگر، زمان لازم برای انجام چاپ ریسوگراف بسیار کمتر از سایر روش‌های چاپ است. از این‌رو چاپخانه‌ها می‌توانند، با صرف زمان بسیار کوتاهی، تعداد بالایی از چاپ را انجام دهند. یکی دیگر از دلایل محبوبیت این روش در بین چاپخانه‌ها، تقاضای بالای مردم برای استفاده از این نوع چاپ است. درواقع قیمت چاپ ریسو پایین بوده و این نوع چاپ نسبت به بقیه روش‌های چاپ بسیار اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه است. از این‌رو تعداد بسیار زیادی از مردم به استفاده از این خدمات تمایل دارند.

همچنین دسترسی ساده به قطعات و لوازم جانبی این دستگاه‌های چاپ را می‌توان از دیگر دلایل محبوبیت چاپ ریسو در بین چاپخانه‌ها دانست.

چاپ ریسو برای چه سایز و ابعادی از کاغذها مناسب است؟

حداکثر سایز قابل چاپ، توسط دستگاه ریسو به نوع دستگاه بستگی دارد. درواقع انواع مختلف دستگاه‌های ریسوگراف، حداکثر سایز چاپی گوناگونی را دارند؛ اما با این همه حال می‌توان گفت که اکثر دستگاه‌ها حداکثر تا سایز A4 را می‌توانند، چاپ کنند؛ اما برخی از دستگاه‌های چاپ ریسو که حرفه‌ای‌تر هستند، از قابلیت چاپ تا ابعاد A3 و B4 نیز برخوردار هستند.

به دلیل تنوع بالای این دستگاه‌ها شما به راحتی می‌توانید، یک چاپخانه را پیدا کنید که چاپ ریسو شما را با ابعاد و اندازه دلخواهتان انجام دهد. از این‌رو لازم نیست که نگران این مسئله باشید.

چه زمانی چاپ ریسو کاربرد دارد؟

استفاده از چاپ ریسو در موارد مختلفی امکان‌پذیر است. به عنوان مثال اگر مدت زمان شما برای چاپ محدود باشد، می‌توانید از چاپ فوری ریسو استفاده کنید تا در مدت زمان بسیار کوتاهی حجم بالایی چاپ انجام دهید. همچنین این نوع از چاپ برای افرادی که بودجه محدود دارند و می‌خواهند، هزینه چاپ آن‌ها حداقل باشد، بسیار مفید و کاربردی است. به‌طورکلی می‌توان گفت استفاده از چاپ ریسو در هنگامی که مدت زمان محدود و بودجه پایین است، گزینه بسیار مناسبی است.

نکات مهم در مورد چاپ ریسوگراف

اگر تصمیم دارید تا برای اهداف مختلف خود از چاپ ریسو استفاده کنید، بهتر است، قبل از انجام این کار به چندین نکته مهم توجه داشته باشید. در قدم اول لازم است تا از چاپخانه‌های معتبر و قابل اعتماد مانند ارمغان گرافیک، برای انجام کارهای چاپی خود کمک بگیرید. چرا که این چاپخانه‌ها دانش و تخصص کافی برای ارائه خدمات باکیفیت و مطلوب را دارند.

از طرفی دیگر صرفا برای پرداخت هزینه‌های کمتر به سراغ چاپخانه‌هایی که قیمت‌های بسیار ارزان دارند، نروید. چون هرچقدر قیمت چاپ پایین‌تر بیاید، تأثیر مستقیمی بر روی افت کیفیت آن دارد و ممکن است نتیجه نهایی اصلا برای شما رضایت‌بخش نباشد. همچنین برای آن که یک چاپ مطلوب داشته باشید، بهتر است ایده خود و نیازتان را با چاپخانه در میان بگذارید. بی‌شک این افراد تجربه بالایی داشته و می‌توانند، برای شما بسیار کمک‌کننده باشند.

با صرف کمی وقت و دقت در هنگام انتخاب یک چاپخانه مناسب و با در نظر گرفتن مطالبی که در این بخش توضیح دادیم بی‌شک می‌توانید، یک چاپ بسیار باکیفیت با قیمت‌های اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه داشته باشید.

چاپ فوری ریسو با بهترین قیمت در ارمغان گرافیک

امروزه چاپخانه‌های مختلفی در سطح هر شهر وجود دارند که خدمات چاپ ریسوگراف را برای مشتریان خود ارائه می‌دهند. چاپ‌های انجام‌شده توسط برخی از این چاپخانه‌ها از کیفیت کافی برخوردار نبوده و نمی‌تواند، رضایت شما را به خود جلب کند. از طرفی دیگر پیدا کردن یک چاپخانه که کیفیت کار بالا و قیمت‌های اقتصادی داشته باشد، کار سختی است.

اگر شما هم به چاپ ریسوگراف احتیاج داشته باشید، می‌توانید، سفارش خود را از طریق سایت ارمغان گرافیک ثبت کنید. ارمغان گرافیک با تکیه‌بر دانش و تجربه چندین ساله خود و با بهره‌گیری از بهترین تجهیزات و بروزترین دستگاه‌ها می‌تواند، چاپ‌های ریسو را با بهترین کیفیت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای شما تحویل دهد.

همچنین ارمغان گرافیک علاوه‌بر ارائه خدمات بسیار قوی و باکیفیت برای مشتریان خود، از نرخ‌های چاپ بسیار پایینی برخوردار است. از این‌رو شما با سفارش چاپ ریسو خود به ارمغان گرافیک علاوه‌بر برخورداری از خدمات مختلف و منحصربه‌فرد این فروشگاه، هزینه‌های بسیار اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه‌ای را برای آن پرداخت خواهید کرد.
برای چاپ کتاب، تقویم، سر رسید یا چاپ تراکت ریسو در تهران یا سایر شهرهای کشور می‌توانید به ارمغان گرافیک مراجعه کرده و در کمترین زمان ممکن سفارش خود را در درب منزل تحویل بگیرید.

به عنوان یک نکته بسیار مهم در نظر داشته باشید که تمام خدمات این بخش مخصوص همکاران عزیز در این حوزه است و مشتریانی که قصد سفارش یک فاکتور یا قبض را دارند با دفتر تماس حاصل کنند.

خدمات شماره زنی و صحافی

یکی از بهترین خدماتی که موسسه ارمغان گرافیک برای مشتریان عزیز خود عرضه می‌کند، خدمات شماره زنی و صحافی است. شما می‌توانید به دو طریق از خدمات صحافی و شماره زنی این مجموعه برخوردار شوید. در روش اول فایل مورد نظر خود را به موسسه ارسال کرده و تمام مراحل چاپ (ریسو یا افست)، صحافی و شماره زنی توسط مجموعه ارمغان گرافیک برای شما در کمترین زمان ممکن انجام شود. در روش دوم می‌توانید کار را به طور جداگانه‌ای چاپ کرده و تنها از خدمات صحافی و شماره زنی این مجموعه بهره ببرید.

شایان ذکر است که مجموعه ارمغان گرافیک خدمات صحافی و شماره زنی را با بهترین کیفیت انجام داده و خدمات ارائه شده توسط آن‌ها بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند. شما می‌توانید برای اطلاع از نرخ قیمت‌ها و تعیین هزینه‌های سفارشتان، جهت استعلام قیمت با شماره‌های 09391599206 و 02166676857 تماس بگیرید.

در ادامه با شماره زنی و صحافی بیشتر آشنا میشوید:

شماره زنی

اگر به فاکتورهایی که در زمان خرید کالاها یا انجام معاملات رسمی دریافت می‌کنیم دقت کرده باشید، اغلب آنها در یک ‌گوشه از فاکتور دارای شماره قرمز رنگ و قالبا برجسته هستند. به این شماره، شماره سریال و به این‌ کار «شماره زنی» گفته ‌می‌شود. خدمات شماره زنی، شامل چاپ شماره سریال های قرمز رنگ و برجسته روی اوراق مالی رسمی (فاکتورها و قبوض) است.
شماره زنی و صحافی با این هدف انجام‌ می‌شود که هر برگ فاکتور دارای شماره سریال واحد باشد و در مواردی که فاکتور به ‌صورت دو نسخه ای، سه نسخه ای یا چند نسخه ای است، همگی دارای یک شماره سریال واحد باشند و رسیدگی به آنها برای واحد حسابداری آسان‌تر باشد.

شماره زنی روی کدام اسناد مالی انجام‌ می‌شود؟

همان طور که احتمالاً می‌دانید، قبض ها و فاکتورها مهم‌ترین اسناد مالی هستند که حسابداری شرکت‌ها برای انجام امور مالی شرکت صادر کرده و در اختیار مشتریان یا سازمان‌های مالیاتی قرار می‌دهند. پیگیری این قبض ها و فاکتورها نیاز به یک سیستم ساده و در حین حال غیرقابل دست‌کاری داشت که با ورود خدمات شماره زنی فاکتور حل شد!
در حال حاضر خدمات شماره زنی روی دو دسته از اسناد مالی انجام ‌می‌شود که در ادامه توضیح می‌دهیم:

✔ شماره زنی فاکتورهای رسمی یا مالیاتی

فاکتورهای مالیاتی مهم‌ترین سند مالی هستند که توسط حسابداری شرکت‌ها و برای ارائه به مشتریان آماده می‌شوند. شرکت‌ها یا صاحبان کسب و کارها نیاز دارند که یک رونوشت از فاکتورهای رسمی خود را به مشتری و رونوشت دوم را به سازمان امور مالیاتی ارائه کنند. همچنین باید نسخه سومی از فاکتور را در اسناد مایل خود آرشیو کنند.
در این مواقع، چاپ و شماره زنی فاکتورهای دو نسخه ای و سه نسخه ای که در فرمت و شکل ثابت و واحد مورد تائید اداره مالیات میباشد اولین اقدامی است که این شرکت‌ها انجام می‌دهند. شماره زدن فاکتور مالیاتی در همین گروه قرار می‌گیرد که این کار توسط دستگاه شماره زن اتوماتیک یا همان دستگاه ملخی انجام‌ می‌شود که با برجسته نمودن شماره سریال ها مورد تائید اداره مالیات میباشد .

◀ شماره زنی فاکتورهای معمولی یا غیررسمی

این نوع فاکتورها نسبت به فاکتورهای مالیاتی از اعتبار کمتری برخوردار هستند و اصلا مورد تائید اداره مالیات نمیباشند ، اما صاحبان کسب و کارهای مختلف برای داشتن یک برگ فروش و ارائه به مشتری از این نوع فاکتورها که به صورت تک نسخه ای تا پنج نسخه ای قابل تولید هستند استفاده میکنند ، لازم به ذکر است که تمام خدمات شماره زنی و صحافی در این فاکتورها هم با همان دستگاه های اتوماتیک یا ملخی انجام میپذیرد .

◀ شماره زدن فاکتور رسمی به ‌صورت تک برگ

البته در برخی موارد صاحبان کسب و کارها نیاز به بایگانی نسخه دوم یا سوم فاکتور ندارند و فقط یک نسخه فاکتور برای ارائه به مشتری می‌خواهند. در چنین مواقعی می‌توانید از خدمات چاپ، شماره زنی و صحافی فاکتور تک برگی استفاده ‌کنید. شماره زنی نامه اداری، شماره زنی پیش فاکتورها، شماره زنی بیمه ‌نامه و فاکتور فروشگاه‌ها جزو این دسته از خدمات شماره زنی فاکتورها قرار دارند.

✔ شماره زنی قبض

قبض ها نسبت به فاکتور از رسمیت کمتری برخوردار هستند و برای ارائه رسید به مشتری استفاده می‌شوند. قبض ها معمولاً توسط پرفراژ از وسط به دو یا سه قسمت تقسیم می‌شوند و یک شماره سریال مشابه در بخش های مختلف قبض حک می‌شود تا در صورت نیاز بتوانند آنها را با هم تطابق دهند.
از شماره زنی و صحافی قبض ها برای چاپ قبض کارواش‌ها، خشک‌شویی‌ها، پارکینگ‌ها، بلیت های قرعه کشی، اطلاعیه یا اخطاریه‌ها، رسید وجه نقد یا چک و مواردی از این دست استفاده می‌شود.

◀ شماره زنی فیش و قبوض به‌ صورت دو یا چند برگی

به طور کلی قبض ها و فیش های مالی به‌ صورت تک ‌نسخه ای چاپ و شماره زنی می‌شوند. اما در بعضی موارد، مشتریان نیاز دارند که قبض آنها نیز مانند فاکتور دارای دو، سه یا حتی چندین نسخه باشند. این مورد در شماره زنی پرفراژ فاکتور سفارشی قابل اجراست.

منظور از شماره زنی و صحافی فاکتورها و قبوض چیست؟

برای اینکه فاکتورهای شماره گذاری شده شکل مرتب و آراسته ای داشته ‌باشند، باید ترنیب و صحافی شوند. منظور از صحافی، فرایند ترتیب اوراق، دسته‌بندی، چسباندن، دوخت و جلد گذاری فاکتورها و قبوض است. این‌ کار به دو روش پرفراژ منگنه و سرچسب انجام ‌می‌شود که در ادامه با آنها آشنا می‌شویم:

✔ صحافی با پرفراژ و منگنه

پرفراژ به برش های منقطع یا همان سوراخ های ریز کاغذ گفته‌ می‌شود که برای برش دادن آسان قبض از محل مشخص‌ شده، استفاده می‌شود. این خدمت در مجموعه ارمغان گرافیک توسط دستگاهای اتوماتیک و پیشرفته و به ‌صورت پرفراژ خطی یا بلیطی انجام ‌می‌شود.

◀ آیا می‌توان تمام نسخه های قبض یا فاکتور را پرفراژ کرد؟

بله. البته به طور کلی پرفراژ فقط برای نسخه هایی انجام‌ می‌شود که باید جدا شده و به مشتری ارائه شوند و بقیه برگه‌ها لازم نیست که دارای پرفراژ باشند. بنابراین اگر قصد جدا کردن تمام برگه های فاکتور را دارید، پیشنهاد می‌کنیم از صحافی سرچسب استفاده ‌کنید.

◀ منظور از ترتیب کردن در صحافی فاکتور و قبض چیست؟

ترتیب کردن یعنی اوراق فاکتور براساس شماره سریال و رنگ نسخه‌ها مرتب ‌شده باشند. به این صورت که در فاکتورها مثلاً برگ سفید اول قرار گرفته ‌می‌شود و بعد از آن برگه صورتی و زرد یا آبی قرار می‌گیرند. این ‌کار در مجموعه ارمغان گرافیک توسط دستگاهای پیشرفته و تمام ‌اتوماتیک با سرعت و دقت بالا انجام ‌می‌شود.

✔ صحافی با سرچسب

منظور از سرچسب، چسبیده شدن تمام برگه های قبض یا فاکتور از بالای دفترچه قبض یا فاکتور است. این‌ کار خیلی سریع و راحت اجرا می‌شود، هزینه نسبتاً کمتری دارد و فضایی از برگه که برای صحافی در مدل پرفراژ و منگنه گرفته ‌می‌شود در این مدل صحافی گرفته نمیشود . در واقع با سرچسب فضای کمتری از بالای فاکتور یا قبض گرفته میشود و بقیه فضای کاغذ قابل استفاده است.

انواع کاغذ مورد استفاده برای چاپ، شماره زنی و صحافی فاکتورها و قبوض

به طور کلی انواع کاغذهایی که برای چاپ ،شماره زنی و صحافی فاکتورها و قبض ها استفاده می‌شوند، در دو دسته معمولی و کاربن لس قرار می‌گیرند که در ادامه توضیح می‌دهیم:

✔ کاغذ معمولی

کاغذ معمولی از جنس تحریر 80 گرم تا 120 گرم و جنس گلاسه 100 تا 150 گرم، کتان، کرافت و مدل های متنوع دیگر هستند. در این نوع کاغذها برای کپی نسخه اصلی و نسخ دیگر فاکتور باید از برگه های کاربن آماده استفاده‌ کنید یا تک ‌تک برگه های فاکتور را به‌ صورت مجزا پر کنید.

✔ کاغذ کاربن لس

کاغذ کاربن دار، کاربن لس یا NCR به کاغذهایی گفته‌ می‌شود که فقط در یک ضخامت مشخص تولید می‌شوند. مهم‌ترین برتری این کاغذها نسبت به کاغذ معمولی، داشتن کاربن است. این قابلیت به حسابدار کمک می‌کند که صرف زمان پر کردن یک فاکتور، سایر نسخه های فاکتور هم تکمیل میشود.

نحوه چاپ فاکتورها و قبوض در ارمغان گرافیک

در مجموعه ارمغان گرافیک فاکتورها و قبض های تک رنگ سیاه سفید و دورنگ مشکی قرمز توسط دستگاه ریسو و فاکتورها یا قبوض رنگی توسط چاپ افست تولید می‌شوند. البته با توجه به درخواست مشتریان سفارش های تک رنگ نیز توسط دستگاه افست قابل‌ چاپ هستند.
چاپ تک رنگ توسط دستگاه افست می‌تواند در رنگ‌های اصلی (مشکی، آبی، قرمز و زرد) یا حتی رنگ‌های ساختگی انجام شود، اما بهتر است برای کاهش هزینه‌ها و افزایش سرعت چاپ از دستگاه ریسو و چاپ تک رنگ سیاه و سفید استفاده ‌شود.

چاپ ریسو برای چاپ فاکتور بهتر است یا چاپ افست؟

بدون شک چاپ افست کیفیت بالاتری نسبت به چاپ ریسو خواهد داشت. چاپ ریسو هزینه چاپ کمتر و سرعت آماده‌ شدن بیشتری دارد و برای سفارش های محدود و با تعداد برگ پایین پیشنهاد می‌شود. ولی در مورد فاکتورهایی که تیراژ بالایی دارند یا باید روی کاغذهای گلاسه چاپ شوند ، چاپ افست بهتر است.

ارائه خدمات شماره زنی و صحافی ارمغان گرافیک به همکاران

همکاران عزیز به دو روش می‌توانند از خدمات شماره زنی اوراق شماره‌دار، شماره زنی فاکتور رسمی و شماره زنی صحافی در شهر تهران و مجموعه ارمغان گرافیک بهره‌مند شوند:

◀ روش اول

در این روش باید فایل چاپی مورد نظر خود را از طریق سایت ارمغان گرافیک و بخش شماره زنی صحافی برای ما ارسال کنید، فرم سفارش را تکمیل نمایید و منتظر هماهنگی همکاران ما برای آماده‌ شدن محصول مورد نظر باشید.

◀ روش دوم

در روش دوم می‌توانید چاپ فاکتورها را خودتان انجام دهید و فاکتور چاپ ‌شده را برای شماره زنی و صحافی برای ما ارسال کنید. در این روش چون مرحله چاپ را خودتان انجام داده اید کار شما سریع‌تر انجام‌ می‌شود.

نحوه سفارش شماره زنی فاکتور و قبض در ارمغان گرافیک

در مجموعه ارمغان گرافیک فاکتورها و قبض های شما با شرایط زیر سفارش گذاری و شماره زنی می‌شوند:

✔ مبلغ و هزینه شماره زنی، پرفراژ و صحافی فاکتور و قبض ها

خدمات شماره زنی، پرفراژ، ترتیب و صحافی کامل فاکتور و قبض ها برای هر هزار شماره در سال 1401 پنجاه هزار تومان است. البته در مورد فاکتورهای دو نسخه ای هزار شماره ای، تعداد دو هزار شماره محاسبه خواهد شد. یعنی هر یک‌ ضرب شماره یک عدد حساب می‌شود.
همچنین در نظر داشته ‌باشید که سفارش های زیر هزار شماره همان یک فرم هزارتایی و حتی یک برگ بیشتر از یک فرم دو هزار شماره یا همان دو فرم محاسبه خواهد شد، لازم به ذکر است این مبلغ برای همکاران عزیز و در شرایط همکاری میباشد .

✔ شرایط و نحوه تسویه حساب

به دلیل نوسانات شدید قیمت کاغذ در بازار و هزینه بسیار پایینی که مجموعه ارمغان گرافیک بابت خدمات شماره زنی و صحافی از همکاران عزیز دریافت می‌کند، پس از اتمام سفارش و پیش از تحویل، باید تسویه حساب نهایی انجام شود.

✔ مدت ‌زمان آماده‌ شدن سفارش‌ها

اگر سفارش چاپ ‌شده برای ما ارسال شود، معمولاً طی یک یا دو روز کاری شماره زنی فاکتورها انجام‌ شده و به شما تحویل داده خواهد شد. اما اگر خدمات چاپ نیز بر عهده مجموعه ارمغان گرافیک باشد، بدون شک مدت ‌زمان بیشتری در حدود حداقل یک هفته کاری زمان خواهد برد.

✔ نحوه تحویل سفارش‌ها شهر تهران و سایر استان‌ها

با توجه به اینکه مجموعه ارمغان گرافیک در شهر تهران واقع ‌شده است، سفارش‌ها همکاران عزیز تهرانی توسط پیک و سفارش های عزیزان سایر استان های کشور توسط باربری ارسال خواهد شد. در نظر داشته‌ باشید که هزینه ارسال برعهده همکاران محترم خواهد بود.


سبد خرید